Sipas Haradinajt, vizat paraqesin problem për bizneset - Bota Sot
Sipas Haradinajt, vizat paraqesin problem për bizneset

Aktuale

Sipas Haradinajt, vizat paraqesin problem për bizneset

Më: 26 tetor 2018 Në ora: 12:02
Kryeministri Ramush Haradinaj

Kryeministri Ramush Haradinaj ka deklaruar se qytetarët dhe kompanitë kanë problem të bëjnë biznes për shkak të procesit të vizave.

Këto komente ai i bëri në Forumin Frankofonik të Investimeve me Kosova është mirëpritëse për investimet e huaja.

“Çka është me rëndësi për Kosovën është të dihet qe politika e tatimeve ka përparuar dhe është e dedikuar për zhvillimin ekonomik. Kjo është dëshmuar q ë Kosova ka reflektuar për një klime të investimeve që është kompatibile”.

“Që të fillosh një ndërmarrje në Kosovë nuk është e vështirë, nuk është e vështirë të operosh në Kosovë”

“Duhet të jemi ambicioz dhe siç tha kryetari i kuvendit, qytetarët dhe kompanitë kanë problem të bëjnë biznes pikërisht për shkak të procesit të vizave”, tha ai .

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...