“Komandant Smajli, vëllai i Luanit dhe Shkëlzenit tu rrejt i fali toka Malit të Zi” - Bota Sot
“Komandant Smajli, vëllai i Luanit dhe Shkëlzenit tu rrejt i fali toka Malit të Zi”

Aktuale

“Komandant Smajli, vëllai i Luanit dhe Shkëlzenit tu rrejt i fali toka Malit të Zi”

Nga: N.Sh Më: 27 tetor 2018 Në ora: 14:43
Ramush Haradinaj

Ish-deputeti i Kosovës, Driton Tali e ka sulmuar ashpër kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj i cili ka thënë se nuk mundet të ketë liberalizim të vizave përderisa hedhim bërllog gjithandej.

Tali pas kësaj deklarate të Haradinajt, e pyet se pse atëherë ia fale territorin Malit të Zi?

Tali e quan komandant Smali kryeministrit, ku thotë se, e kaudhëheq Korparmatën e Dukagjit, vëlla i Luanit dhe Shkëlzenit dhe e fale territorin e Kosovës tu rrejt për liberalizim, ndërsa e paske ditë i thotë që bërllogu i paska fajet.

Lexojeni shkrimin e Talit:

RAMUSH HARADINAJ: S’MUND TË KETË LIBERALIZIM VIZASH PËRDERISA HEDHIM BËRLLOK GJITHANDEJ!

.....

E pse atëhere ja fale gjithë atë territor Malit Zi?!!!

Keshe tybe për Liberalizim!

E ke dijtë ti prej fillimit "që as Sulltan s'dikushi e as Car e Krajl s'kanë mujt m'i marrë ato toka".

Ti, komandant Smajli, që ke udhëheqë me Korparmatën e Dukagjinit, me 30.000 ushtarë (e vëlla i Luanit dhe Shkelzenit), e fale t'u na rrejtë për Liberalizim, se e paske dijtë tanë kohën që bërdhogu i ka fajet.

Eu, çka s'nin njeri: komandant Smajli koka mashtrues more!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...