Thaçi-Vuçiqit: Beogradi le të krrokat sa të dojë, Kosova u nderua në Stamboll

Aktuale

Thaçi-Vuçiqit: Beogradi le të krrokat sa të dojë, Kosova u nderua në Stamboll

Nga: A.M. Më: 30 tetor 2018 Në ora: 16:40
Hashim Thaçi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka reaguar pas deklaratës së Presidentit serb, Aleksandar Vuçiq i cili ka deklaruar se flamuri i Kosovës është larguar gjatë inaugurimit të aeroportit të ri në Stamboll.

Thaçi përmes një postimi në Facebook, është ndjerë krenar me respektin e që i është bërë dy shteteve shqiptare.

Postimi i plotë:

Në Stamboll të Turqisë është nderuar shteti i Kosovës dhe shteti i Shqipërisë. Krenar me respektin që u bëhet shteteve tona. Beogradi le të krrokat sa të dojë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat