Haradinaj-deputetëve: Mos e harroni rëndësinë e vendimeve të juaja - Bota Sot
Haradinaj-deputetëve: Mos e harroni rëndësinë e vendimeve të juaja

Aktuale

Haradinaj-deputetëve: Mos e harroni rëndësinë e vendimeve të juaja

Më: 31 tetor 2018 Në ora: 17:40
Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, është kthyer përsëri në Kuvendin e Kosovës ku po mbahet seancë e jashtëzakonshme lidhur me deklarimet e presidentit Hashim Thaçi për korrigjimin e kufijve.

Haradinaj aty ka thënë se vendimi që do të marrë Kuvendi i Kosovës është shumë i rëndësishëm, dhe si i tillë është e domosdoshme që të arrihet një konsensus i partive politike në lidhje me këtë temë, 

“Po e dha parlamenti aprovimin po iu siguroj që është me peshë të madhe. Mos e harroni rëndësinë që keni dhe vendimet që mund t’i merrni”, ka thënë shkurt Haradinaj.

Kujtojmë se në lidhje me temën e dilogut me Serbinë, rezoluta më herët kishin propozuar PSD-ja dhe Partia Demokratike e Kosovës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...