“Vuçiq e shpëtoi Thaçin nga arrestimi në Bjellorusi: Jo, nuk guxoni ta arrestoni sepse...” - Bota Sot
“Vuçiq e shpëtoi Thaçin nga arrestimi në Bjellorusi: Jo, nuk guxoni ta arrestoni sepse...”

Aktuale

“Vuçiq e shpëtoi Thaçin nga arrestimi në Bjellorusi: Jo, nuk guxoni ta arrestoni sepse...”

Nga: D.RR Më: 31 tetor 2018 Në ora: 20:16
Aleksandër Vuçiq dhe Hashim Thaçi

Është raportuar në media se presidenti Thaçi mund të arrestohet në Bjellorusi, por kjo nuk ndodhi dhe për këtë ka folur Prof. Dr. Binak Maxharraj.

Ai përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq e shpëtoi Thaçin nga arrestimi, pasi sipas tij, Serbisë i duhet Thaçi ende për t’i realizuar planet e veta.

Postimi i plotë:

U(NUK)ARRESTU THAQI?!

Mediat Serbe keto dite deshten ta mashtrojne opinionin e tyre se nese Hashim Thaqi shkon ne Konferencen per Siguri ne Minsk te Belorususe do te arrestohet sepse perkete eshte leshtu fletearresti ne Interpol.

Por Hashim Thaqi se cfare trimi eshte nuk i bani as syri vrte dhe shkoje,anipas kishte frige nga arrestimi i mundshem.

Ishte i shpejte dhe i zhdervjellet Prisidenti i Serbise Aleksander Vuqiq i cili me uregjence e thirri Interpolit duke ju thane qe mos ta preknin se Serbia pekohesishte e terheq fletearrestin,bile edhe ju kercnu me fjalete:

"Jo nuk guxoni ta arrestoni,sepse na hala kemi pune me te,ai eshte njeriu i jone,pa te na nuk mund te kryejme pune,sepse jemi marr vesh qe Veriu i Kosoves te na takoje neve edhe zyrtarisht.Kjo eshte andrra e jone.Me Hashim Thaqin na mund edhe ta realizojme andrren tone ta bashkojme Veroin e Kosoves me Serbin".

Bile atje Hashim Thaqi tregoi se sa i aferte eshte me Serbin u takue edhe me Kryeministren e Serbise Ana Bernabiq,ku biseduan edhe per dialogun,edhe ajo ia bani me dije se Veriu i Kosoves eshte i joni.Thaqi nuk reagoi,u pajtue sepse keshtu ishte marr veshe Vuqiqin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...