Kancelari i Austrisë viziton Kosovën - Bota Sot
Kancelari i Austrisë viziton Kosovën

Aktuale

Kancelari i Austrisë viziton Kosovën

Më: 6 nëntor 2018 Në ora: 06:38
Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz dhe Hashim Thaçi

Kancelari i Austrisë Sebastian Kurz, sot qëndron për vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë qëndrimit në Kosovë, Kurz do të pritet nga presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri Ramush Haradinaj.

Kurz një ditë më parë ka qëndruar në Beograd, ku ka deklaruar se çfarë do marrëveshje legjitime që arrijnë Kosova dhe Serbia në dialog, do të jetë e pranueshme për Austrinë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...