Vuçiq takohet me Merkel në Paris të dielën, flasin për Kosovën - Bota Sot
Vuçiq takohet me Merkel në Paris të dielën, flasin për Kosovën

Aktuale

Vuçiq takohet me Merkel në Paris të dielën, flasin për Kosovën

Më: 7 nëntor 2018 Në ora: 16:11
Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet të dielën në Paris me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet të dielën në Paris me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Kështu raportojn mediat serbe duke iu referuar burimeve të saj,

Takimi u iniciua, sipas burimeve të kësaj gazete nga qarqet diplomatike, me sugjerimin e Merkelit dhe do të mbahet mëngjesin e së dielës para ceremonisë zyrtare që shënon 100 vjetorin e Përfundimit të  Luftës së Parë Botërore.

Raportohet se dy zyrtarët do të diskutojnë të gjitha çështjet e rëndësishme – situatën në rajon dhe ekonominë, por një theks i veçantë i takimit do të jetë në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...