Historiani Frashër Demaj zbulon planin e Serbisë për ndarjen e Kosovës - Bota Sot
Historiani Frashër Demaj zbulon planin e Serbisë për ndarjen e Kosovës

Aktuale

Historiani Frashër Demaj zbulon planin e Serbisë për ndarjen e Kosovës

Nga: N.Sh Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 18:15
Harta e Kosovës

Historiani Frashër Demaj ka folur për korrigjimin e kufijve dhe tërheqjen e njohjeve për Kosovën nga disa shtetet që na kanë pranuar, siç thotë ai në këta kufij.

Demaj thotë se, plani i Serbisë për tërheqjen e njohjeve ka për qëllim kthimin e statusit të Kosovës në pikën zero, për të hapur rrugën për ndarjen e Kosovës.

Lexojeni më poshtë shkrimin e historianit Frashër Demaj:

Idetë e çoroditura për korrigjim të kufijve po krijojnë pretekst për tërheqjen e njohjeve ndërkombëtare të shteteve që na kanë pranuar në këta kufij.

Plani i Serbisë për tërheqjen e njohjeve nga sa më shumë shtete ka për qëllim kthimin e statusit të Kosovës në piken zero...Pastaj hapet rruga për ndarjen e Kosovës... Për fat të keq me vetëdije apo pa të, për një shkak ose një tjetër, individ dhe institucione po i shërbejnë direkt ose indirekt ofenzivës antishqiptare të diplomacisë serbe kurse MPJ e Kosovës, në defanzivë totale, vështron nga distanca dhe bën sehir pa treguar asnjë rezultat të vetëm!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...