Del pamja kur Presidentit Rugova nuk iu lejua fjala në tubimin e LDK-së në Gjakovë (2000) - Bota Sot
Del pamja kur Presidentit Rugova nuk iu lejua fjala në tubimin e LDK-së në Gjakovë (2000)

Aktuale

Del pamja kur Presidentit Rugova nuk iu lejua fjala në tubimin e LDK-së në Gjakovë (2000)

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 12:16
Presidentit Rugova

Në zgjedhjet e para të mbajtura në Kosovën e paluftës, LDK-ja në krye me Ibrahim Rugovën arriti t’i fitojë mbi 80% të komunave të Kosovës, përveç Skenderajt, Drenasit, Shtimjes dhe Kaçanikut. Të gjitha komunat e tjera u fituan nga LDK-ja.

Por përveç kërcënimeve, shantazheve e vrasjeve që përjetuan aktivistët e LDK-së dhe vetë lideri i saj Ibrahim Rugova, ndodhën e tentime të ndryshme sic ishte ai në Gjakovë kur nuk iu lejua fjala apo kur “dikush” i këputi kabllot e rrymës me të dalë në foltore dhe në skenën e improvizuar për këtë tubim në Gjakovë.

Image

Siç shihet të kota ishin përpjekjet e aktivistëve të LDK-së dhe të vetë ish-kryetarit të Degës së LDK-së në Gjakovë, Aqif Shehut që t’i mundesohet fjala presidentit Rugova. Gjakova ishte mbushur përplot simpatizantë të LDK-së e të presidentit Ibrahim Rugov të cilët kishin ardhë që t’i japin përkrahje liderit të tyre Ibrahi Rugova.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...