Haradinaj: Qeveria do ta ndihmojë financiarisht familjen Shala nga Poneshi i Gjilanit - Bota Sot
Haradinaj: Qeveria do ta ndihmojë financiarisht familjen Shala nga Poneshi i Gjilanit

Aktuale

Haradinaj: Qeveria do ta ndihmojë financiarisht familjen Shala nga Poneshi i Gjilanit

Nga: D.RR Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 16:02
Kryeministri Haradinaj me një delegacion ka qenë sot për ngushëllime te familja Shala nga Poneshi i Gjilanit

Kryeministri Haradinaj me një delegacion ka qenë sot për ngushëllime te familja Shala nga Poneshi i Gjilanit, ku nga kjo familje humbën jetën disa anëtar në aksidentin e mbrëmshëm në magjistralen Prishtinë-Gjilan.

Haradinaj njoftoi se Qeveria e vendit, edhe përmes ndihmës financiare, do t’u qëndrojë afër në këtë humbje të madhe.

“Familjes Shala nga Poneshi i Gjilanit, e cila nga aksidenti i djeshëm humbi katër familjarë, i shpreha ngushëllimet më të thella, në emër të Qeverisë dhe tërë popullit të Kosovës. Qeveria e vendit, edhe përmes ndihmës financiare, do t’u qëndrojë afër në këtë humbje të madhe”, ka shkruar Haradinaj, përcjell “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...