“Filloi përplasja e madhe midis Thaçit dhe Haradinajt” - Bota Sot
“Filloi përplasja e madhe midis Thaçit dhe Haradinajt”

Aktuale

“Filloi përplasja e madhe midis Thaçit dhe Haradinajt”

Nga: N.H Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 19:20
Ramush Haradinaj dhe Hashim Thaçi

Profesor, doktor, Binak Maxharraj, përmes një postimi në Facebook, ka komentuar përplasjet e fundit mes presidentit Thaçi dhe kryeministrit Haradinaj.

Ai thotë një gjë të tillë e kishte parashikuar edhe më parë. Sipas tij, fundi do varet se cili prej tyre i ka brirët më të mëdhenj.

Ndryshe, Hashim Thaçi e ka çuar përpara idenë e tij për rrëzimin e Ramush Haradinajt. Ky i fundit thënë se Qeveria udhëhequr prej tij e ka shkelur Kushtetutën kur ka vendosur t’ua japë pronat e AKP-së komunave veriore.

Ja postimi i plotë:

FILLOI PERPLASJA E MADHE MIDIS THAQIT DHE HJREDINAJ,U BAFSHIN COPE E GRIME?!

Ne nje shkrim timin te meparshem e kame thane se do te kete perplasje midis Thaqit dhe Hrajdinaj.Dhe ja kjo ka nisur,por si do te perfundoi nuk dihet.Mvaret se cili i ka briret me te mbrehte.

Hashimi e paska qu ne Gjykaten Kushtetuese Harajdinaj pse ky i fundit i dekonspiroi planin e tij makaber per coptimin e Kosoves, per shitjen de facto te Veriut te Kosoves Serbise.Per ate qe Harajdinaj ja qiti per ledine Thaqit te gjitha dallaveret qe i ka ba me Serbine ne dame te Kosoves.Ky eshte mjerimi dhe tradhetia qe mund te ja beje nje President shtetit te vet.Gjithekush ne bote mundohet me e rrite,zgjeru shtetin e vet,oborrin e vet,kurse ky fare Presidenti jone e ka vendos me e zvogleu sepse po i duket Kosova e Madhe.

Eshte mire,bile edhe e domosdoshme, qe Gjykata Kushtetuese,bile kesaj radhe te tregoi sens jo vetem juridik,por edhe politike qe te mos nderhyj midis ketyre dallavereve dhe te krijoj skandale edhe me te medha politike ne vend sepse u bame prralla e zotit ne bote me skandale dhe ofera te ndryshme per cka edfhe vizat nuk po na i japim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...