Kurz bën bashkë liderët e Ballkanit, aty janë edhe Haradinaj e Bërnabiq - Bota Sot
Kurz bën bashkë liderët e Ballkanit, aty janë edhe Haradinaj e Bërnabiq

Aktuale

Kurz bën bashkë liderët e Ballkanit, aty janë edhe Haradinaj e Bërnabiq

Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 13:14
Haradinaj e Bërnabiq

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj pritet të takohet nesër me homologen e tij serbe, Ana Bërnabiq.

Ky takim vije pas ftesës së Kancelarit austriak, Sebastian Kurz, për liderët e Ballkanit përendimor.

Të ftuar janë kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ai i Malit të Zi, Dushko Markoviq, kryeministri i Kosovës, Ramush  Haradinaj  si dhe kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq.

Takimi do të mbahet në Vjenë të Austrisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...