Kosova shpreson se do t’i marr votat për Interpol në raundin e dytë - Bota Sot
Kosova shpreson se do t’i marr votat për Interpol në raundin e dytë

Aktuale

Kosova shpreson se do t’i marr votat për Interpol në raundin e dytë

Më: 20 nëntor 2018 Në ora: 09:46
Pamje nga Interpoli

Kosova nuk merr votat e mjaftueshme për t’u anëtarësuar në Interpol në raundin e parë.

Për kanë votuar 76 shtete, 56 kundër dhe 22 kanë abstenuar.

Pas raundit të parë do të ketë edhe një raund tjetër ku për të qenë anëtare e Interpolit Kosovës i duhen dy të tretat e votave të anëtarëve të pranishëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...