Rexhep Selimi: Për shkak të skandalit seksual të zyrtarit tonë, e humbëm Japoninë - Bota Sot
Rexhep Selimi: Për shkak të skandalit seksual të zyrtarit tonë, e humbëm Japoninë

Aktuale

Rexhep Selimi: Për shkak të skandalit seksual të zyrtarit tonë, e humbëm Japoninë

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 17:54
Rexhep Selimi

Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi, në një intervistë dhënë në Frontal të T7, ka folur për dështimet dhe skandalet e diplomacisë kosovare. Sipas Selimi, këtë diplomatë i kanë humbur respektin që kishin vendet e tjera për Kosovën. Ka përmendur skandalin seksual të një zyrtari kosovar në Japoni

Selimi thotë se në Asamblenë e Përgjithshme të Interpolit, përvec dështimit për t’u anëtarësuar në organizatën ndërkombëtare të policisë, humbi edhe respektin e shumë vendeve.

Deputeti i VV’së ka përmendur abstenimin e Japonisë kur u votua për anëtarësimin e Kosovës.

Sipas tij, shteti që e ka njohur Kosovën, tashmë nuk ka qëndrim pozitiv ndaj saj.

Ai thotë se skandali seksual i një diplomati kosovar ka ndikuar që Kosova të humb përkrahjen e Japonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...