“Rama u detyrua të pranoj se qëndron prapa Thaçit për ndarjen e Kosovës” - Bota Sot
“Rama u detyrua të pranoj se qëndron prapa Thaçit për ndarjen e Kosovës”

Aktuale

“Rama u detyrua të pranoj se qëndron prapa Thaçit për ndarjen e Kosovës”

Nga: N.Sh Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 13:03
Edi Rama

Ish-deputeti i Kosovës, Adem Salihaj thotë se, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama është zënë ngushtë sot në Pejë duke u detyruar që të pranojë se qëndron pas marrëveshjes me Vuçiqin për ndarjen e Kosovës.

Salihaj thotë se, me gjithë retorikën boshe, Rama u detyru të tregoj faktin se ai e përkrahë Thaçin për ndarjen e Kosovës.

“Të gjitha fjalët e një patriotizmit të rrejshëm të Edi Ramës ranë në ujë kur u detyrua te deklarohet se përkrahë idenë e Thaçit dhe Vuçiqit për korrigjimin e kufijve”, shkruan Salihaj në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Ja shkrimi i plotë:

Rama u zu ngushtë në Pejë dhe u detyrua ta pranojë se qëndron pas marrëveshjes me Vuçiqin për ndarjen e Kosovës. Me gjithë retorikën boshe, gazetarët e detyruan Ramën ta tregojë faktin se ai përkrahë Hashim Thaçin për ndarjen e Kosovës, duke i quajtur gomarë ata që e quajnë Thaçin tradhtar. Rama ishte tepër nervoz që u zu ngushtë dhe fyu gazetarët. Të gjitha fjalët e një patriotizmit të rrejshëm të Edi Ramës ranë në ujë kur u detyrua te deklarohet se përkrahë idenë e Thaçit dhe Vuçiqit për korrigjimin e kufijve.

Përndryshe, në Pejë u morën disa vendime te dobishme për Kosovën dhe Shqipërinë, ndonëse të vona dhe jo të mjaftueshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...