Rifat Jashari e mban për dore Edi Ramën në Prekaz - Bota Sot
Rifat Jashari e mban për dore Edi Ramën në Prekaz

Aktuale

Rifat Jashari e mban për dore Edi Ramën në Prekaz

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 16:22
Rifat Jashari dhe Edi Rama

Pas takimit që u mbajt në Pejë mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, dy delegacionet kanë vazhduar për homazhe në Prekaz.

Gjatë vizitës në Prekaz, Kryeministri i Shqipërisë, Edi rama dhe ai i Kosovës, Ramush Haradinaj janë përcjellur gjatë gjithë kohës në shoqërinë e Rifat Jasharit, familjarit të Heroit Legjendar Adem Jashari.

Çfarë ka rënë në sy të personave prezent në vizitë, ka qenë shoqërimi i Kryeministrit Rama gjatë gjithë kohës ‘dorë për dore’ me Rifat Jasharin.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...