Tërmet i fuqishëm në detin Jon - Bota Sot
Tërmet i fuqishëm në detin Jon

Shqipëria

Tërmet i fuqishëm në detin Jon

Më: 28 nëntor 2018 Në ora: 06:39
Foto ilustrim

Tërmeti ka shkundur fuqishëm Detin Jon. Tërmeti ka rënë para pak minutave dhe është dëgjuar edhe në Greqi.

Sipas CSEM EMSC tërmeti ishte ma magnitutë 4.7 ballë. Tërmeti ishte më epiqendër në detin jon dhe u dëgjua edhe në Izmir të Turqisë, Ermoúpolis dhe Kamárion të Greqisë, shkruan syri.net.

Kujtojmë se thuajse para një muaji Deti Jon u godit edhe nga një tërmet më i fuqishëm ku u dëgjua në Shqipëri, Greqi, Maltë, Turqi dhe Qipro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...