Pacolli tregon kur do të hiqet taksa ndaj Serbisë - Bota Sot
Pacolli tregon kur do të hiqet taksa ndaj Serbisë

Aktuale

Pacolli tregon kur do të hiqet taksa ndaj Serbisë

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 12:23
Behgjet Pacolli

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë se është në mbështetje të vendimit të Qeverisë për taksën.

Ai në një postim në Facebook ka shkruar se është në mbështetje të vendimit të Qeverisë për masat derisa Serbia vazhdon, siç thotë ai, ta urrejë Kosovën dhe popullin e saj.

“Në mbështetje të vendimit të Qeverisë për masat derisa Serbia vazhdon të urrejë Kosovën dhe popullin e saj”, ka shkruar Pacolli.

Edhe, kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, sot i është drejtuar kryeministres serbe, Ana Brnabiq, duke thënë se përderisa Serbia vazhdon të veprojë kundër Kosovës, taksa prej 100% ndaj produkteve serbe nuk do të largohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera