Reagon Zyra e Kryeministrit, thotë se laptopët nuk janë porositur për këtë zyrë - Bota Sot
Reagon Zyra e Kryeministrit, thotë se laptopët nuk janë porositur për këtë zyrë

Aktuale

Reagon Zyra e Kryeministrit, thotë se laptopët nuk janë porositur për këtë zyrë

Më: 25 dhjetor 2018 Në ora: 14:32
Foto

Zyra e Kryeministrit të Kosovës ka reaguar pas publikimit të lajmit se kjo zyrë ka porositur laptopë në vlerë prej mijëra eurosh.

Zyra e Kryeministrit të Kosovës përmes një reagimi ka bërë të ditur se  nuk ka porositur laptopë për këtë zyrë e që vlera e një laptopi ka kushtuar 1 mijë euro.

Sipas reagimit, këto porosi janë bërë nga Zyra e Koordinatorit Nacional për Rini, Rexhep Hoti, për siç thuhet nevojat e projektit të tij për rininë.

Reagimi i plotë i Zyrës së Kryeministrit:

Zyra e Kryeministrit për hir të informimit të drejtë të qytetarëve, reagon ndaj shkrimit në mediet e shkruara, që për burim kanë portalin B.E, ku përmendet që Zyra e Kryeministrit ka porositur llap top në vlerë prej një mijë euro.

Për informimin e drejtë, Zyra e Kryeministrit ka shumë Agjenci që operojnë në kuadër të saj. Porosia në fjalë është bërë nga Zyra e Koordinatorit Nacional për Rini, z. Rexhep Hoti, për nevojat e projektit të tij për rininë.

Përkundër sqarimit paraprak për portalin në fjalë se në emër të kujt është bërë porosia, prodhuesi i lajmit ka refuzuar ta bëjë sqarimin e duhur për opinionin.

Ky refuzim, konsiderojmë që po bëhet me qëllim të etiketimit dhe njollosjen e personave që janë të apostrofuar dhe në fotografinë me të cilën është ilustruar lajmi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera