Diskutohet për gjyqësor të pavarur dhe efikas - Bota Sot
Diskutohet për gjyqësor të pavarur dhe efikas

Aktuale

Diskutohet për gjyqësor të pavarur dhe efikas

Më: 1 dhjetor 2018 Në ora: 09:00
Ilustrim

Këshilli Gjyqësor i Kosovës organizon sot Konferencën e Tetë Vjetore e cila mbështetet nga Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), Misioni në Kosovë.

Në këtë konferencë do të marrin pjesë përfaqësues nga struktura e sistemit të drejtësisë në Kosovës për të diskutuar temën: ‘Për një gjyqësor të pavarur, efikas, transparent dhe llogaridhënës’.

Hapjen e punimeve të konferencës do ta bëjë Nehat Idrizi, Kryesues i Këshillit Gjyqësor të Kosovës. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat