Daut Haradinaj uron ditëlindjen e Rugovës me deklaratën e njohur kundër Thaçit - Bota Sot
Daut Haradinaj uron ditëlindjen e Rugovës me deklaratën e njohur kundër Thaçit

Aktuale

Daut Haradinaj uron ditëlindjen e Rugovës me deklaratën e njohur kundër Thaçit

Më: 2 dhjetor 2018 Në ora: 22:19
Daut Haradinaj

Po të ishte gjallë, Presidenti Historik Ibrahim Rugova do të festonte ditëlindjen e 74-të.

Por pavarësisht se ai nuk jeton më, të shumtë ishin njerëzit që zgjodhën ta përkujtonin sot.

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj, ka zgjedhur një mënyrë të veçantë për të përkujtuar dhe uruar Rugovën sot.

Deputeti Haradinaj ka dashur që ditëlindjen e Rugovës të urojë pikërisht me fjalimin që kishte mbajtur kur presidenti u zgjodh, Hashim Thaçi.

Këtë fjalim sot deputeti Haradinaj e drejton pikërisht tek Lidhja Demokratike e Kosovës, që atë kohë mundësoi zgjedhjen e Thaçit, president.

“Nuk do të jetë Presidenti i Unitetit Kombëtarë dhe i popullit të Kosovës, por do të jetë presidenti i këtij koalicioni. Dhe ju si deputet, qysh do që e keni vendos me ia qit votën, mbajeni  mend edhe një send se jeni ka e shkatërroni vendin, jeni tu e fundos. Nuk ka keni dorëzu ende CV-në, por niva çfarë keni shkruar për kandidatë për president. Mos ia vendosni kurorën mbretërore, se e keni gabim. I njëjti njeri nuk mundet me e qeverisë Kosovën për dy mandate, nuk i duhet sen Hashim Thaçit sot posti i presidentit kur masa sot është  mbush sheshi kundër një individi, kushdo qoftë ai. Po i ni edhe diplomatët ndërkombëtarët që po thonë sot, jo dhuna jo ç’dhuna. Le ta dinë edhe këta zotërinjtë këtu, se dhunën kush e solli në Kuvend, se nuk na dëgjuat, u mundum edhe me letra, i shkruajtëm asaj nuses së Kombit, Jahjaga, me dhjetëra herë, i shkruajtëm kryeministrit, e zv/kryeministrit, Ministri të Punëve të Brendshme, asnjë përgjigje as edhe një sms nuk e kthyen prapa. Na detyruan që të përdorim ujë, gaz, me dal në rrugë e me maru shatora për me i bind se kanë bë gabim.Edhe kjo nuk ka lidhje me politike, sepse tek e fundit diplomatët vinë e shkojnë, vendi ynë ka me mbet qetu”, pati deklaruar deputeti Daut Haradinaj në shkurt të vitit 2016.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...