Haradinaj flet për iniciativën e Agim Bahtirit për bashkimin e Mitrovicës - Bota Sot
Haradinaj flet për iniciativën e Agim Bahtirit për bashkimin e Mitrovicës

Aktuale

Haradinaj flet për iniciativën e Agim Bahtirit për bashkimin e Mitrovicës

Më: 4 dhjetor 2018 Në ora: 15:17
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, pas mbledhjes së qeverisë ka folur për iniciativën e kryetarit të Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, për bashkimin e Mitrovicës.

Ai ka thënë se Agim Bahtiri dhe Mitrovica e Jugut nuk e kanë në kompetencë të marrin vendime për komuna tjera, 

Po ashtu Haradinaj ka thënë se shpesh merr kërkesa nga komunat dhe zyrtarët komunalë për vendime te ndryshme, mirëpo jo të gjitha mund të realizohen. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...