Qeveria nis punën me një minutë heshtje për Bushin - Bota Sot
Qeveria nis punën me një minutë heshtje për Bushin

Aktuale

Qeveria nis punën me një minutë heshtje për Bushin

Më: 5 dhjetor 2018 Në ora: 08:28
Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se kabineti qeveritar

Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë të ditur se kabineti qeveritar sot ka filluar punën me një minutë heshtje në nderim të ish-presidentit amerikan George H.W Bush,

Sot në Kosovë është ditë zie për të nderuar figurën e ish-presidentit amerikan George H.W.Bush, i njohur edhe si Bushi i vjetër.

Në ditën e zisë, flamuri shtetëror i Republikës së Kosovës do të ngrihet në gjysmështizë në të gjitha objektet shtetërore të Republikës së Kosovës, brenda dhe jashtë vendit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat