Samiti i Kryeministrave, Rama takon Presidenten kroate - Bota Sot
Samiti i Kryeministrave, Rama takon Presidenten kroate

Aktuale

Samiti i Kryeministrave, Rama takon Presidenten kroate

Më: 5 dhjetor 2018 Në ora: 10:45
Kryeministri Edi Rama dhe Kolinda Grabar-Kitarovic

Kryeministri Edi Rama ndodhet sot në një vizitë zyrtare në Zagreb të Kroacisë, në kuadër të Samitit të Kryeministrave të Europës Qendrore. Rama është pritur  nga Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic. Në takim Rama është i shoqëruar nga ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe një delagacion nga Kryeministria. Ka qenë vetë kryeministri, ai që e ka ndarë përmes një videoje në faqen e tij të “Facebook” vizitën zyrtare, ku bie në sy shtrëngimi i  duarve me Kitarovic.  Rama zhvilloi me herët një takim me kreun e Kuvendit të Kroacisë, Gordan Jandrokovic.

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...