Kelmendi fton qytetarët të ndihmojnë me para Ushtrinë: Shqiptarët e kërcënuar nga serbët dhe grekët - Bota Sot
Kelmendi fton qytetarët të ndihmojnë me para Ushtrinë: Shqiptarët e kërcënuar nga serbët dhe grekët

Aktuale

Kelmendi fton qytetarët të ndihmojnë me para Ushtrinë: Shqiptarët e kërcënuar nga serbët dhe grekët

Nga: N.Sh Më: 7 dhjetor 2018 Në ora: 11:16
FSK-ja

Zëvendësministri në Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT), Muhamet Kelmendi, u ka bërë thirrje shqiptarëve kudo që janë që vullnetarisht të dhurojnë mjete financiarë për të armatosur Ushtrinë e Kosovës.

Kelmendi ka thënë se gjendja në Ballkan është shumë e rëndë pasi që shqiptarët janë të rrezikuar nga veriu dhe jugu.

Ai thotë se, kërcënimet po vijnë nga veriu dhe nga jugu, duke shtuar se shqiptarët janë në tehun e sulmeve neofashiste serbe dhe greke.

Ja shkrimi i Kelmendit:

Ftese!

Kudo ku gjinden shqiptaret ne bote, pos votimit te USHTRISE SE KOSOVES,me 14.12.2018i, ne Kuvendin Kosoves, ftohen te mbledhin vullnetarisht mjete financiare per te ndertuar dhe armatosur kete ushtri.

Gjendja eshte shume e rende ne Ballkan.

Kercenime ka nga veriu dhe nga jugu.

Shqiptaret jane ne tehun e sulmeve neofashiste serbe dhe greke.

Ta ndihmojme ushtrine tone.

MK

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...