“Vuçiqi dhe miku i tij Thaçi i kanë ditët e numëruara” - Bota Sot
“Vuçiqi dhe miku i tij Thaçi i kanë ditët e numëruara”

Aktuale

“Vuçiqi dhe miku i tij Thaçi i kanë ditët e numëruara”

Nga: N.Sh Më: 9 dhjetor 2018 Në ora: 08:32
Aleksandër Vuçiq dhe Hashim Thaçi

Profesor dr. Binak Maxharraj thotë se presidenti serb Aleksandër Vuçiq dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi i kanë ditët e numëruara në pushtet.

Maxharraj përmes një postimi në Facebook, i ka komentuar protestat që po ndodhin në Tiranë dhe Beograd, kurse thotë se në Prishtinë i ka kap dergja e gjumit qytetarët.

“Në vlugun e këtyre ngjarjeve në Beograd dhe Tiranë, edhe këtu në Prishtinë Hashim Thaçit ka nisë me i luajtë dheu ndër këmbë, do ta pëson keq, sepse shqiptarët dinë ta mbrojnë Kosovën kur është nevoja”, shkruan Maxharraj në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Më poshtë, shkrimi i plotë:

PROTESTA MASIVE NË BEOGRAD KUNDËR QEVERISË DHE PRESIDENTIT VUÇIQ!

/Ne Beograd dhe në Tiranë po protestohet, kurse në Prishtinë i ka kap dergja e gjumit/

Beogradasit dinë te protestojnë. Ata me protesta masive disa javësh e rrezuan kasapin e Ballkanit Sllobodan Millosheviq nga pushteti.

Por, protestuesit serb pak si vonë e morën vesh së S. Millosheviq i ka lanë këlyshët e vetë në pushtet ndaj te cilëve sot po protestojnë kundër Qeveris dhe Presidentit Vuçiq, të cilët po e qojnë vendin ne katastrofë me politikën e tyre shoveniste. Protestuesit serb nuk heqin dorë nga protestat deri ne arritjen e qëllimeve të tyre.

Aleksandër Vuçiqit miku i Hashim Thaçit i ka ditët e numëruara, ai së shpejti do te rrëzohet nga pushteti për luftënxitëse ne Ballkan dhe në Kosovë.

Unë nuk e di se si po ndihet Thaçi ne këto çaste të vështira për te, sepse, si po duket nuk do ta këtë më Vuçiqin që të takohet me te skutave të errëta për korrigjimin e kufijve të Kosovës.

Në Tiranë, gjithashtu qe sa ditë ka protesta kundër një kaste të korruptuarish të dalur nga Partia e Enver Hoxhës.

Derisa Beogradi dhe Tirana po protestojnë kundër tiranisë së pushtetarëve të tyre, ne Prishtinë i ka kapë dergja e gjumit, i ka kapë kllapia, apo ndoshta po presin edhe pak së ndoshta nuk kanë vjedhë boll pushtetarët e tyre të korruptuar deri ne fyt.

Në vlugun e këtyre ngjarjeve në Beograd dhe Tiranë, edhe këtu në Prishtinë Hashim Thaçit ka nisë me i luajtë dheu ndër këmbë, do ta pëson keq, sepse shqiptarët dinë ta mbrojnë Kosovën kur është nevoja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...