Rifat Jashari: Këtë ditë e kemi pritur me vite

Aktuale

Rifat Jashari: Këtë ditë e kemi pritur me vite

Më: 14 dhjetor 2018 Në ora: 20:08
Rifat Jashari

Vëllai i komandantit legjendar të UÇK-së, Adem Jashari, Rifat Jashari është shprehur se krijimin e Ushtrisë së Kosovës e kanë pritur me vite të tëra. Për këtë ditë, sipas tij më meritorët janë ata që dhanë jetën për lirinë e Kosovës, përcjell Klan Kosova.

“Kjo është një kënaqësi jo vetëm për mua si familje Jashari, por për tërë kombin shqiptar. Këtë ditë e kemi pritur me vite të tëra, duke iu falënderuar bijve e bijave të Kosovës që e morën guximin, ia kthyen pushkën ushtrisë dhe policisë serbo-sllave. Fal gjakut të tyre, luftës së tyre sot jemi këtu ku jemi, ishalla e gëzojmë, ishalla gjë të keqe më nuk i ndodh popullit tonë, vendit tonë”, tha Jashari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat