Babë e bijë nga Kosova, hapat e parë drejt ëndrrës së madhe!  - Bota Sot
Babë e bijë nga Kosova, hapat e parë drejt ëndrrës së madhe! 

Alpinizem

Babë e bijë nga Kosova, hapat e parë drejt ëndrrës së madhe! 

Nga: K. G. Më: 6 prill 2019 Në ora: 11:07
Mrika e Arianiti, hapat e parë drejt ëndrrës së madhe! 

Alpinistët, babë e bijë, Arianit e Mrika Nikçi, trimat e Kosovës, po pushtojnë majet më të larta të botës.  
Arianiti dhe Mrika janë krenaria e Kosovës, të cilët kanë bërë hapat e parë drejt majës më të lartë. 
“Dhe, këtu fillon ngjitja drejt majës më të lartë në botë!
Pesë orët e para të ecjes prej Lukles deri në Namche Bazaar.

Image

Hapat e parë drejt ëndrrës së madhe! Takimet dhe përshtypjet e para me kulturën, popullin dhe natyrën e Nepalit. Madhështia e Himalajeve u shfaq para meje!
Sa shumë jam falënderuese për këtë mundësi jetësore!”, shkruan Mrika.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...