Ibrahimi: Me e taku Mrikën dhe Arianitin drejt ngjitjes në Everest - Bota Sot
Ibrahimi: Me e taku Mrikën dhe Arianitin drejt ngjitjes në Everest

Alpinizem

Ibrahimi: Me e taku Mrikën dhe Arianitin drejt ngjitjes në Everest

Nga: K. G. Më: 10 prill 2019 Në ora: 11:29
Ibrahimi: Me e taku Mrikën dhe Arianitin drejt ngjitjes në Everest

Alpinistja Uta Ibrahimi është shumë e emocionuar që u takua me alpinistët Mrika dhe Arianit Nikçin. Uta është më e vendosur se kurrë që të pushtojë majet më të larta të botës.  
“Sa herë që vij në Khumbu Valley - Namche Bazar, e kjo është e katërta herë, gjithmonë më kënaqet zemra me taku shumë shok e shoqe, guida e sherpa, e ngjitësa nga e gjithë bota që i kam takuar nëpër ekspeditat e mia, por këtë herë Namche ke edhe ma e veçantë, me e taku Mrikën dhe Arianitin drejt ngjitjes në Everest!”, shkruan mes të tjera Uta.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...