Shqiptarja në majet më të larta të botës - Bota Sot
Shqiptarja në majet më të larta të botës

Alpinizem

Shqiptarja në majet më të larta të botës

Nga: K. G. Më: 13 prill 2019 Në ora: 11:32
Shqiptarja në majet më të larta të botës

Një pamje tërheqëse! Natyrë e bukur, një pjesë me borë e tjetra pa të, në njërën nga majat më të larta të botës. 
Babë e bijë, alpinistët Mrika dhe Arianit Nikçi vazhdojnë në ngjitjen e majave të ndryshme të botës.   

Image

“Derisa ishim rrugës për Periche, përpara na u shfaq pamja magjepse e Ama Dablamit.  E lumtur t’i shijojë tërë këto pamje dhe ndjenja”, shkruan në profilin e saj Mrika.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...