Uta Ibrahimi: Zgjate Zot! - Bota Sot
Uta Ibrahimi: Zgjate Zot!

Alpinizem

Uta Ibrahimi: Zgjate Zot!

Nga: K. G. Më: 13 qershor 2019 Në ora: 12:21
Uta Ibrahimi: Zgjate Zot!

Alpinistja e Kosovës, Uta Ibrahimi, vazhdon të ngjitet majeve më të larta të botës. Ajo përmes postimit ka treguar edhe për rrugëtimin e saj.
“Zgjate Zot! 
Po fillon ekspedita për ngjitjet e radhës të Projektit 'Utalaya Himalaya - 14x8000'. Do të tentoj të ngjitem në dy maje 8000 metërshe, Gasheburum 1/ 8035m dhe Gasheburum 2/ 8069m, Karakorum - Himalaya, Pakistan. Këto dy maje e ndajnë kampin bazë dhe Kampin 1, ndërsa ngjitjen janë në dy rrugë të ndryshme!  8 ditët e kaluara në Kosovë, më kanë dhënë motiv edhe për 2 muajt e ardhshëm, në dy ngjitjet e radhës!

Gjatë këtyre 50 ditëve nuk kam me pas qasje në asnjë lloj komunikimi ... por kam nevojë për dashninë edhe mendimet pozitive të krejt juve”, shkruan Uta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...