Babë e bijë nga Kosova bëjnë mrekullinë e radhës! - Bota Sot
Babë e bijë nga Kosova bëjnë mrekullinë e radhës!

Alpinizem

Babë e bijë nga Kosova bëjnë mrekullinë e radhës!

Nga: K. G. Më: 21 qershor 2019 Në ora: 17:01
Babë e bijë nga Kosova bëjnë mrekullinë e radhës!

Mrika e Arianit Nikçi, bijë e babë, po vazhdojnë me suksese, kësaj radhe ngjiten në majen më të lartë të botës.

Trimat e Kosovës bënë edhe një mrekulli, kësaj radhe duke u ngjitur në majën e Denalit. 

“Kemi kënaqësinë të ndajmë me ju lajmin e mrekullueshëm nga Denali – Alaska në SHBA.

Ekspedita e 8 qershorit ‘Moving Mountains’ nën udhëheqjen e Dan Corn nga AMS, përfundoi me sukses, ku Mrika dhe babai i saj Arianit Nikçi, me 20 qershor në ora 15:00 (koha lokale) ngjiten majen e Denalit 6194 lmd. 

17 - vjeçarja Mrika Nikçi, në më pak se një muaj përfundoi me sukses 2 majat më ekstreme: Mt. Everest 27 maj 2019, dhe t. McKinley - Denali 20 qershor 2019”, shkruan në faqen e “Mrika Seven Summits”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...