Ndërron jetë papritur plaku i maleve të Kosovës! - Bota Sot
Ndërron jetë papritur plaku i maleve të Kosovës!

Alpinizem

Ndërron jetë papritur plaku i maleve të Kosovës!

Nga: K. G. Më: 29 qershor 2019 Në ora: 15:16
Ndërron jetë papritur plaku i maleve të Kosovës!

Bota e bjeshkatare-alpiniste është e pikëlluar me vdekjen e papritur të plakut të maleve, Rrahim Qazimi.  Shoqëria Bjeshkatare Alpiniste ‘Lybeteni’ nga Ferizaj është e pikëlluar për ikjen e papritur në botën tjetër të plaku të maleve. 

“Papritmas, SHBA Lybeteni me dhimbje të madhe dhe pikëllim të thellë, mori lajmin e ndarjes nga kjo jetë plakut të maleve, z. Rrahim Qazimi.

Rrahim Qazimi ishte një prind, mësues, artist, sportist, adhurues i natyrës, me një fjalë njeri shembullorë, që ne kemi pasur fatin dhe privilegjin të bashkëjetojmë dhe të ndajmë çaste, e momente të paharrueshme.

Ngjitjen e fundit e bëmë së bashku ne Lybeten 2498m/lmd. ku prania jote e bënte me madhështore.  Qofte i përjetshëm kujtimi për ty z. Rrahim Qazimi”, shkruan në faqen SHBA Lybeteni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...