Mrika me ish Presidenten e Kosovës - Bota Sot
Mrika me ish Presidenten e Kosovës

Alpinizem

Mrika me ish Presidenten e Kosovës

Nga: K. G. Më: 24 korrik 2019 Në ora: 16:37
Mrika me ish Presidenten e Kosovës

Alpinistja e Kosovës, Mrika Nikçi, kishte kënaqësinë që ishte udhëheqëse e ish presidentes së Kosovës, z. Atifete Jahjaga.

“Kisha kënaqësinë sot të isha udhëheqëse e z. Atifete Jahjaga në Via Ferrata - Ari në Pejë.

Image

Zonja Jahjaga, përpos që ishte presidentja e parë femër në Kosovë, Ballkan e më gjerë, ajo punon mjaft në fuqizimin e rolit të gruas dhe rinisë në shoqëri.

Po ashtu, pasioni i saj për natyrën dhe bisedat e këndshme që patëm gjatë ngjitjes, bënë që zonja Jahjaga të jetë edhe më e veçantë, ashtu sikurse ishte e veçantë kjo ditë për mua”, shkruan Mrika..

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...