Sapo dolëm nga autobusi përjetuam një të ftohtt të pazakont... - Bota Sot
Sapo dolëm nga autobusi përjetuam një të ftohtt të pazakont...

Alpinizem

Sapo dolëm nga autobusi përjetuam një të ftohtt të pazakont...

Më: 6 gusht 2019 Në ora: 17:24
Sapo dolëm nga autobusi përjetuam një të ftohtt të pazakont...

Ishte ditë interesante gjatë ecjes për në Majën e Lybetenit / Lubotenit 2498 metra.

"Sapo dolëm nga autobusi përjetuam një të ftohtt të pazakont si në vjeshtën e vonshme.

Gjatë ecjes nëpër mal filloi shiu, i cili na përcolli deri te stanet e para.

Nga qafa e Lybetenit e deri në Maje, moti ishte i ndryshueshëm, me diell dhe mjegull. Sapo arritëm në maje mjegulla u shpernda dhe ndejën aty e përjetuam me pamje dramatike. Kthimin e bëmë nën rrezet e bukura të perendimit. Të gjithë pjesmarrësit, 90% nga ta fillestarë, ia arriten të ngjiten dhe të lëshohen poshtë pa problem. Sipas të gjithëve, ecja në Lybeten ishte eksperience e paharrueshme", shkruan në faqen e Kosova Hiking Trips.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat