Pushtohet maja e Hajlës 2403 m/lmd - Bota Sot
Pushtohet maja e Hajlës 2403 m/lmd

Alpinizem

Pushtohet maja e Hajlës 2403 m/lmd

Nga: K. G. Më: 18 gusht 2019 Në ora: 17:29
Pushtohet maja e Hajlës 2403 m/lmd

Bjeshkatarë e alpinistë pushtuan majën e Hajlës 2403 m/lmd.

Një rrugëtim i mundimshëm por shumë i suksesshëm por në anën tjetër edhe një atmosferë impozante e të gjithëve pas arritjes në maje të Hajlës.

Image

Organizimin e këtij rrugëtimit e ka bërë shoqëria bjeshkatare alpiniste Prishtina. 

“Pjesëmarrës ishin rreth 30 persona”, tregon për gazetën kombëtare “Bota sot” Teuta Bicaj, nënkryetare e SHBA Prishtina.

Natyrë e bukur, po ashtu në maje të Hajlës shihen edhe flamujt e SHBA Prishtina dhe pjesëmarrës të moshave të ndryshme dhe të dy gjinive. 

Që të gjithë ishin të impresionuar!

Ajo çka e veçon padyshim është edhe pamja si panoramë përreth majës së Hajlës, me një lartësi jashtëzakonisht të madhe.

Image

Me një vetëmohim të pashoq rreth 30 pjesëmarrës pushtuan majën e Hajlës, që nuk rrugëtimi deri aty ka qenë me mjaft mund të madh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...