Hikingnjeri organizoi ecjen për në majën Guri i Kuq 2522 metra - Bota Sot
Hikingnjeri organizoi ecjen për në majën Guri i Kuq 2522 metra

Alpinizem

Hikingnjeri organizoi ecjen për në majën Guri i Kuq 2522 metra

Më: 9 tetor 2019 Në ora: 16:20
Hikingnjeri organizoi ecjen për në majën Guri i Kuq 2522 metra

Hikingnjeri organizoi ecjen për në majën Guri i Kuq 2522 metra, maja më e lartë në Rugovë. Ecjen e filluam si zakonisht nga restoranti me të njëjtin emër dhe ndalesën kryesore e bëmë te liqeni i madh.

Aty grupi u nda në dysh, për ata që kishin energji dhe donin ta vizitonin Gurin e Kuq (ekstra 2 orë ecje) dhe për ata që donin ta shijonin natyrën përreth dy liqeneve.

Me këta të dytit shkuam deri te qafa e dhisë përmbi liqenin e madh, vizituam Majën e dhisë, dhe u lëshuam kah Lugu i Shkodrës. Vazhduam kah liqeni i i Drelajve (momentalisht thatë), për tu kthyer prap te liqeni i madh dhe poshtë te restoranti.

Grupi që arriti te Maja u mahnit me pamjet përrallore 360 shkallëshe.Të dyja grupet patën eksperienca të paharrueshme dhe pa lendime, thuhet nga Hikingnjeri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...