Pamjet nga kurrizi janë të gjera dhe mahnitëse! - Bota Sot
Pamjet nga kurrizi janë të gjera dhe mahnitëse!

Alpinizem

Pamjet nga kurrizi janë të gjera dhe mahnitëse!

Më: 6 mars 2020 Në ora: 11:25
Pamjet nga kurrizi janë të gjera dhe mahnitëse!

Pas një dite magjike në Pepaj të Rugovës, këtë të Diele me 8 mars, Hikingnjeri organizon një ecje në natyrën përrallore të bjeshkës së Oshlakut / Muzhlakut në Prevallë 2212m.

Kjo ecje është e përshtatshme edhe për fillestarë dhe zgjatë 12 km komplet (lartë / poshtë) nëpër shteg malor me borë dhe në kurriz të bjeshkës.

Pamjet nga kurrizi janë të gjera dhe mahnitëse!

Nisja do të bëhet të Dielën nga PRISHTINA në orën 08:00 (1 orë më vonë se zakonisht :)) të mengjesit (FIX) nga Bregu i Diellit (fushat e tenisit). Kthimi do të bëhet diku kah ora 20:30 nëse gjithcka shkon mirë.

Në Prizren do të jemi te ish rrethi i BEN - AF-it në orën 10:00am, njofton Hikingnjeri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat