Ecje në maje të bjeshkës së Vjellakut

Alpinizem

Ecje në maje të bjeshkës së Vjellakut

Më: 21 tetor 2020 Në ora: 14:59
Ecje në maje të bjeshkës së Vjellakut

Pas një vikendi perfekt në Strellc dhe Vërtop, këtë të shtunën me 24 tetor 2020 duke filluar në orën 07:00 në Prishtinë dhe 09:15 në Pejë, hikingnjeri organizon ecjen e përvjetshme në Majën e Vjellakut 2014 metra në Rugovë.

Ecjen për në maje të bjeshkës së Vjellakut për herë të parë ndonjëherë do ta fillojmë nga Podi i Jakupit në Shtupeq të madh.

Kjo ecje hynë në kategorinë e ecjeve të lehta dhe është shumë e përshtatshme edhe për fillestarë ekstrem!

Ecja komplete nga fillimi e deri në maje zgjatë rrafsh 2 orë dhe e gjate rreth 5 km (10 km lartë e poshtë), njofton Hikingnjeri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat