Në natyrën përrallore të Majës së Dromodolit në Hajlë të Shkrelit 

Alpinizem

Në natyrën përrallore të Majës së Dromodolit në Hajlë të Shkrelit 

Nga: K.G. Më: 4 shkurt 2021 Në ora: 17:04
Në natyrën përrallore të Majës së Dromodolit në Hajlë të Shkrelit 

Edhe pse jemi mes të dimrit, koha po i ngjan sikur të jetë stinë e pranverës në Republikën e Kosovës. 

Bjeshkatarët dhe alpinistët, si gjithmonë vazhdojnë me agjendën e tyre në çdo fundjavë.  

“Këtë të diel, me 7 shkurt 2021, Hikingnjeri organizon ecjen për në Rugovën me borë, përkatësisht në natyrën përrallore të Majës së Dromodolit në Hajlë të Shkrelit dhe në kufi me Malin e Zi.

Nisjen e ecjes do ta bëjmë nga fshati Bogë kështu që organizimi mund të shfrytëzohet edhe për ata që duan ta kalojnë ditën në skijim, natyrë, dëfrim nëpër shtëpiza / kafene malore etj.

Kjo ecje është e përshtatshme edhe për fillestarë dhe zgjatë 10 kilometra komplet (lartë / poshtë) nëpër shteg me borë”, njofton “Hikingnjeri”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat