Disa tifozë të Liverpoolit bëjnë histori

Alpinizem

Disa tifozë të Liverpoolit bëjnë histori

Më: 11 shkurt 2021 Në ora: 16:53
Disa tifozë të Liverpoolit bëjnë histori

Disa tifozë të Liverpoolit bëjnë histori!

Disa persona nga Nepali, që janë pjesë të grupit zyrtarë të fansave të Liverpool-it kanë hyrë në histori, pasi që kanë ngjitur pikën e dytë më të lartë në botë K2 që ka 8.611 metra lartësi mbidetare.

Ky grup është i pari në histori që ka ngjitur K2 në stinën e dimrit, duke e bërë ekspeditën akoma më të vështirë, pasi që konsiderohet të jetë terren më i vështirë se pika më e lartë në botë Mount Everest.

Vlen të përmendet që këta tifozë kishin sjellë me vete një fanellë të Liverpool-it së bashku me dy flamuj të shtetit të tyre, Nepalit, për të treguar dashurinë dhe përkrahjen që kanë ndaj gjigantit anglez.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat