Lajm i hidhur, vdes bjeshkatari veteran 

Alpinizem

Lajm i hidhur, vdes bjeshkatari veteran 

Nga: K.G. Më: 2 mars 2021 Në ora: 19:40
Qazim Kërkul

Lajmi i hidhur për komunitetin e bjeshkatarisë dhe sportin në përgjithësi, vdes Qazim Kërkul. Lajmi bëhet i ditur nga Shoqata Bjeshkatare “Haxhi Beda” nga Prizreni.

“Lajmim e vdekjes të bjeshkatarit veteran Qazim Kërkul e morëm me pikëllim.

E humbi Prizreni bjeshkatarin që shkeli shtigjet shumta anë e mbanë Kosovës edhe më gjerë.

E shprehim ngushëllime familjes dhe komunitetit bjeshkatarë”, shkruan në faqe e SHB “Haxhi Beda”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat