Arineta Mula del e para në maratonën malore në Vodno-Matka të Shkupit

Alpinizem

Arineta Mula del e para në maratonën malore në Vodno-Matka të Shkupit

Më: 27 mars 2021 Në ora: 23:14
Arineta Mula

Alpinistja Arineta Mula, ka zënë vendin e parë në garën e vrapimit që është mbajtur në Vodno-Matka të Shkupit në Maqedoninë e Veriut.

Kjo ishte një maratonë malore me 42 kilometra dhe me 3,100 metra ngjitje malore.

Këtë e kanë bërë të ditur me anë të një njoftimi të publikuar në rrjetin social Facebook nga Kosova Trail Running Association.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat