Vazhdon moti i keq në SHBA - Bota Sot
Vazhdon moti i keq në SHBA

Amerika

Vazhdon moti i keq në SHBA

Më: 13 janar 2019 Në ora: 20:23
SHBA

Moti i keq me reshje të dendura dëbore dhe temperatura të ulëta në SHBA ka shkaktuar 5 viktima, 700 aksidente dhe qindra të plagosur gjatë kësaj fundjave.

Moti i keq me reshje të dendura dëbore dhe temperatura të ulëta që ka përfshirë edhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ka shkaktuar deri tani pesë viktima.

Në mesin e viktimave ishin një grua dhe vajza e saj 14-vjeçare, vetura e të cilave u ndesh me një kamion të madh.

Ngricat nëpër rrugë kanë shkaktuar shumë aksidente edhe me pasojë të plagosur. Autoritetet e Missourit kanë pritur më shumë se tre mijë thirrje për ndihmë.

Trashësia e dëborës arrin në 30 cm, ndërsa zonat më të prekura krahas Missourit janë Kansas, Nebraska, Ioëan, Illinoisi dhe Indiana.

Gjatë të shtunës janë shënuar mbi 700 aksidente dhe 1300 vetura kanë dalë nga rruga.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...