Venezuela arreston gazetarët e huaj - Bota Sot
Venezuela arreston gazetarët e huaj

Amerika

Venezuela arreston gazetarët e huaj

Më: 31 janar 2019 Në ora: 09:53
Foto Ilustrim

Autoritetet venezueliane arrestuan tre gazetarë të huaj dhe një shofer që punonte për agjencinë spanjolle të lajmeve EFE të mërkurën, njoftoi kompania, në arrestimet e fundit të gazetarëve që mbulonin përpjekjet e mbështetura nga SHBA për të rrëzuar presidentin Nicolas Maduro.

Fotografi kolumbian Leonardo Muñoz u arrestua me shoferin e tij Jose Salas në Venezuelë duke raportuar për protesta kundër qeverisë.

Orë më vonë, oficerë të inteligjencës arrestuan gazetarin spanjoll Gonzalo Domínguez Loeda dhe gazetarin kolumbian të televizionit Mauren Barriga Vargas në hotelin e tyre, tha shefi i Byrosë së EFE në Caracas, Nelida Fernandez.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...