Moti ekstrem në SHBA, aksidentohen 100 automjete - Bota Sot
Moti ekstrem në SHBA, aksidentohen 100 automjete

Amerika

Moti ekstrem në SHBA, aksidentohen 100 automjete

Më: 19 mars 2019 Në ora: 19:13
Aksidenti

Një ciklon ka goditur Koloradon gjatë kësaj jave dhe shumë vende ishin të mbuluara nga bora.

Kushtet në auostradën I-25 ishin vecanërisht të këqija dhe Departamenti i Zjarrit në Wellington mori një thirrje ku 100 automjete ishin të aksidentuara.

Ekipet u përgjigjën në vendngjarje dhe panë se aksidenti fillestar i gjashtë automjeteve u shndërrua në “aksidente të shumta multi-automjetesh, për shkak të kushteve të dobëta të rrugës”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...