Gruaja e magjepsur me armën kolumbiane, u gjet e vdekur - Bota Sot
Gruaja e magjepsur me armën kolumbiane, u gjet e vdekur

Amerika

Gruaja e magjepsur me armën kolumbiane, u gjet e vdekur

Më: 17 prill 2019 Në ora: 20:15
Foto

Një vajzë e re nga Florida e cila udhëtoj për në Kolorado dhe bleu një pushkë, vetëm pak ditë nga përvjetori i 20 i sulmit të Kolumbisë, pas një kërkimi 24 orësh u gjet e vdekur të mërkurën, si shkak i vetëvrasjes, shkruan AP.

Sherifi i vendit Jeff Shrader, tha se 18 vjeçarja u gjet nga FBI e vetëplagosur, me pushkë. Kërkimi kishte quar në mbylljen e shkollave në Denver, si masë preventive.

Gjatë kërkimeve, FBI tha se Pais, ishte e magjepsur me armën kolumbiane, dhe kishte kërcnuar në përvjetorin e sulmit që kishte ndodhur ne vitin 1999, sulm ky qe kishte vrarë 13 njerëz ne shkollën e mesme Kolumbiane. FBI e cilësoi atë si shumë te rrezikshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...