Përplaset një avion, nuk ka shenja të mbijetuarish - Bota Sot
Përplaset një avion, nuk ka shenja të mbijetuarish

Amerika

Përplaset një avion, nuk ka shenja të mbijetuarish

Më: 7 maj 2019 Në ora: 00:09
Avioni

Një avion me 11 pasagjerë në bord si dhe tre persona në ekuipazh, është përplasur pak orë më parë fatalisht në lokalitetin ​​Monclova.

Ngjarja ka ndodhur pak pasi avioni u ngrit nga Las Vegas me destinacion qytetin Monterrey në Meksikë.

Autoritetet thanë se mjeti fluturues ishte një avion biznesi i llojit Bombardier Challenger 601.

Të gjithë udhëtarët ishin meksikanë. Ata kishin shkuar me jet privat në Las Vegas për të parë një ndeshje boksi mes Canelo Alvarez dhe Daniel Jacobs.

Zyrtarët thanë se në vendngjarje nuk u gjet asnjë njeri i gjallë, mbijetuar nga aksidenti ajror.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...