Ish-presidenti Carter del nga spitali - Bota Sot
Ish-presidenti Carter del nga spitali

Amerika

Ish-presidenti Carter del nga spitali

Më: 16 maj 2019 Në ora: 17:43
Pamje, ish-presidenti i SHBA-së Jimmy Carter (94) është liruar sot nga spitali

Ish-presidenti i SHBA-së Jimmy Carter (94) është liruar sot nga spitali pas rënies dhe thyerjes së mjekrës gjatë përgatitjes për shkuar në gjah, njoftoi sot organizata jofitimprurëse "Carter Center".

Në një deklaratë, Qendra tha se presidenti i 39-të i Shteteve të Bashkuara u lirua nga spitali në Xhorxhia dhe rimëkëmbja do të vazhdojë në shtëpi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...