Princi Charls dhe Trump do të takohen muajin e ardhshëm - Bota Sot
Princi Charls dhe Trump do të takohen muajin e ardhshëm

Amerika

Princi Charls dhe Trump do të takohen muajin e ardhshëm

Më: 21 maj 2019 Në ora: 12:04
Donald Trump

Princi Charls i Anglisë ka vendosur të takojë presidentin amerikan, Donald Trump gjatë një vizite zyrtare të presidentit në Britaninë e Madhe muajin e ardhshëm, raportoi CNN.

Përballja mes tyre paraqet edhe rreziqet nga pikëpamje diplomatike, pasi princi është një përkrahës i vendosur i luftës kundër ndryshimeve klimatike, ndërsa Trump ka qenë gjithmonë skeptik rreth emergjencës klimatike.

Takimi mes Trump dhe princit trashëgimtar britanik u vendos për pasditen e 3 qershorit, në shtëpinë e Charlsit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat